170 ünlüden skandal Afrin operasyonu mektubu!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'na karşısında dünyanın dört bir yanından yardım ve dua gelirken ülke içindeki çatlak sesler kendini tekrar bir toplu ilan ile ortaya attı. Aralarında eski bakan, mill.

- Bu haber 26 kez okundu.

170 ünlüden skandal Afrin operasyonu mektubu!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'na karşısında dünyanın dört bir yanından yardım ve dua gelirken ülke içindeki çatlak sesler kendini tekrar bir toplu ilan ile ortaya attı.

Aralarında eski bakan, milletvekili, yönetmen, yazan, senarist, gazeteci, oyuncu gibi mesleklere sahip 170 değin isim imzaladıkları mektubu meclisteki bütün milletvekillerine gönderdi.

Elektronik posta ile gönderilen mektupta

MİLYONLARCA İNSANIMIZ ADINA SESLENİYORUZ: Sayın Yargı ve Yeniden Yapılanma Partisi Milletvekili, Biz aşağıda imzası yer alan yurttaşlar, elinizdeki yetki ve taşıdığınız yükümlülük sebebiyle milyonlarca insanımız namına size sesleniyoruz. Ülkemizde ve bölgemizde savaş yok sulh ve sükûn istiyoruz. Sınırlarımızı korumanın ve beka sorunu yaşamamanın en iyi yolunun müşterek dostluk ve iyi komşuluk bağlarını yükseltmek olduğuna inanıyoruz.

AFRİN'E MÜDAHALE BÜYÜK SORUNLAR GETİRİR

Güvenliğimizin milyarlara mâl olan silahlanmayla, gencecik insanların yaşamı pahasına ve on binlerce aileyi patavatsız yurtsuz bırakacak bir savaşla değil, müşterek münazara ve işbirlikleri üzerinden sağlanacağını, diğer taraftan bunun muhtemel olduğunu, tecrübe ile biliyoruz. Türkiye’ye bir tehditte bulunmayan, Suriye toprağı olan Afrin’e silahlı müdahalenin bölgemize ve ülkemize uzlaşma ve emniyet değil, daha büyük sorunlar, felaket ve acı getireceğini, Kürt yurttaşlarımızı da içten yaralayacağını biliyoruz.

ÜLKEMİZİ HÜSRANA UĞRATACAK

Ortadoğu’yu bir vekalet savaşları cehennemine çevirmiş olan tanıdık olmayan devletlerin oradaki askerî varlıkları bile milletlerarası hukukun ihlaliyken, onların arasına bulunma gibi bir kasıt ve bu yönde atılacak adımlar ülkemizi sadece hüsrana uğratacak, on yıllarca telafisi mümkün olmayacak toplumsal, siyasal, hesaplı ve insanî kayıplara yol açacaktır.

SORUNU DİYALOGLA ÇÖZÜN ÇAĞRISI

Yurttaş kimliğimiz ve sorumluluğumuzla, halkımızın ve tarihin önünde siz yetki sahiplerini uyarıyor, sesimize kulak vererek sağduyulu davranmaya, savaşı hemen durdurmaya ve sorunu diyalogla çözmeye ağırlama ediyoruz. Saygılarımızla.” ifadeleri kullanıldı.

Mektupta imzası yer alan isimlerse şöyle:

Abdullah Demirbaş, Fatma Bostan Ünsal, Nimet Tanrıkulu, Abdülbaki Erdoğmuş, Ferhat Tunç, Nimet Yardımcı, Ahmet Aykaç, Fethiye Çetin, Nur Bekata Mardin, Ahmet Faruk Ünsal, Fidan Eroğlu, Nurcan Baysal, Ahmet İnsel, Fikret Meşhur, Nurhan Keeler, Ahmet Özdemir Aktan, Füsun Ertuğ, Nurten Ertuğrul, Ahmet Tonak, Genco Erkal, Olga Hünler, Akın Birdal, Gençay Gürsoy, Övünç Hamzaoğlu, Ali Bilge, Gonca Gül Gedikoğlu, Orhan Alkaya, Ali Haydar Konca, Gönül Saray, Orhan Silier, Ali Uçansu, Gülriz Sururi, Oya Baydar, Arzu Başaran, Gülseren Onanç, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Aslıhan Karabacak Calviello, Gülten Kaya, Ömer Laçiner, Aydın Arı, Gürhan Ertür, Ömer Madra, Aydınlatılmış Selcen, Hacer Ansal, Benzersiz E. Bulut, Aynur Özuğurlu, Halil Ergün, Bağımsızlık Müftüoğlu, Ayşe Erzan, Hasan Cemal, Pınar Kılıçer, Ayşe Hür, Hasip Kaplan, Rakel Dink, Ayşe Nur Doksat, Hıdır Işık, Rıfat Yüzbaşıoğlu, Ayşegül Devecioğlu, Hüda Kaya, Salman Kaya, Ayten Yıldırım, Hürriyet Karadeniz, Savaş Demirci, Bahattin Yücel, Hüsamettin Cindoruk, Sefa Feza Arslan, Sonsuz Tezcan, Hüseyin Ayrılmaz, Sema Kaygusuz, Baskın Oran, Hüsnü Okçuoğlu, Semih Bilgen, Belgin Koç, İhsan Eliaçık, Semih Gümüş, Beyza Üstün, Kıvanç Ersoy, Semra Somersan, Binnaz Toprak, Kumru Toktamış, Serhat Baysan, Burhan Sönmez, Zorlama Lordoğlu, Mal Varlığı Demir, Bülent Utku, Lale Mansur, Simten Coşar, Celal Korkut Şimşek, Lati Akyüz, Suavi, Celalettin Can, Levent Tüzel, Suna Uluçınar Aygün, Cem Mansur, Mebuse Tekay, Süleyman Çelebi, Cem Özatalay, Mehmet Rasgelener, Şahika Yüksel, Cengiz Arın, Mehmet Rauf Sandalcı, Şanar Yurdatapan, Ceren Şengül, Melehat Kutun, Şebnem Korur Fincancı, Cihangir İslam, Melek Taylan, Tahsin Yeşildere, Defne Asal, Meral Camcı, Taner Akçam, Deniz Türkali, Meryem Koray, Tarhan Erdem, Deniz Yonucu, Mete Çetik, Tarık Ziya Ekinci, Dilek Gökçin, Mine Gencel Bek, Tatyos Bebek, Ece Temelkuran, Muammer Bariz, Tebesssüm Yılmaz, Ekrem Baran, Muhammed Salar, Tilbe Saran, Elif Filika Önal, Murat Evrak, Tuna Altınel, Emine Uşaklıgil, Murat Çeyişakar, Tümay İmre, Engin Sustam, Murat Morova, Ufuk Uras, Erdal Kalkan, Mustafa Altıntop, Ümit Kıvanç, Erdoğan Kültürlü, Mustafa Paçal, Ümit Özgümüş, Erol Katırcıoğlu, Muzaffer Kaya, Viki Çiprut, Ersin Salman, Nadire Mater, Yakın Ertürk, Ertuğrul Günay, Nalan Erbil, Yasemin Bektaş, Ertuğrul Mavioğlu, Nazan Aksoy, Zehra Kabasakal Arat, Ertuğrul Yalçınbayır, Nazar Büyüm, Zelal Ekinci, Esra Arsan, Necmiye Alpay, Zeynep Oral, Esra Mungan, Nesrin Nas, Zeynep Tanbay, Eşref Erdem, Nesteren Davutoğlu, Zişan Kürüm, Fadıl Öztürk, Neşe Erdilek, Ziya Halis, Fadime Gök, Neşe Yaşin, Zülfü Livaneli, Fahrettin Dağlı, Nil Mutluer.

Afrin'de 5. günde son şart! YPG dağıldı Burseya düştü mü?

Abdullah Ağar'dan Afrin uyarısı! PKK peşine düşüp takip ediyor

 

Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.