Afrin'de kirli oyun! Erdoğan çok sert çıktı...

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 44.

- Bu haber 9 kez okundu.

Afrin'de kirli oyun! Erdoğan çok sert çıktı...

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 44. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK'nın Afrin'de yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde  bulundu. Afrin'de terör örgütlerinin yaptığı işbirliğine uyarı çeken Erdoğan, "Biz gerçekte kimin nerede durduğunu gayet iyi biliyoruz. DEAŞ bahanesi ile Afrin'i terör koridoruna bırakmak isteyenler DEAŞ'la birlikte açık şekilde savaşıyorlar. Bunların birbirinden farkı değil. Al PYD'yi, YPG'yi vur DEAŞ'a. Hiç birbirinden farkı değil. O da terörist, o da terörist. Bir madalyonun iki yüzü gibi.  Kobani'de Ayn el Arab'da, hükümetimize sığınan yüz binlerce kardeşimiz bölge DEAŞ'tan temizlenmesine rağmen evlerine geri dönmüyor. Çünkü, belki görünürde DEAŞ gitti lakin oraya bir diğer terör örgütü çöreklendi. Bunlar barbar, katil, hırsız, ırz düşmanı. Bunlar postmodern haçlı seferinin yeni işbirlikçileri. Biz Afrin'de gerçekten bütün insanlığın düşmanı bir zihniyetle de çaba ediyoruz." ifadelerini kullandı.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Bu ay sonu itibari ile muhtarımızla buluşmalarımızın 3. yılını dolduruyoruz. Bizlere kalbinizi açtığınız için teşekkür ediyorum.Bu buluşmaları inşallah sürdüreceğiz.

SON TERÖRİST ETKİSİZ AYLA GETİRİLİNCEYE DEĞIN SÜRECEK

Tarihi bir hadise yaşıyoruz. Afrin'i teröristlerden temizlemek için başlattığımız  ve adını Zeytin Dalı koyduğumuz operasyon galibiyet ile sürüyor. TSK ile bölgenin aslı sahipleri olan Suriyeli kardeşlerimizden oluşan ÖSO adım adım Afrin'i denetleme altına alıyor.Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu operasyon devam edecek.  Sınır güvenliğimiz elbette önemlidir. Vatandaşlarımızıncan ve mülk güvenliğine kasteden sınır ötesi tehditler elbette önemlidir. Biz Suriye'deki Arap, Kürt ve Türkmen kardeşlerimizin geleceğini asgari kendimizinki kadar kayda değer görüyoruz. 

BİZİ İŞGALCİ GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR

Gözümüzün içine bakıla bakıla bize yalan söylenmesine katlanma etmek zorunda değiliz demiştik. Bizim sınır güvenliğimizi sağlama gayretimizi çarpıtmaya çalışanlar dört bir koldan saldırıyor. Afrin'i Kürt kardeşlerimize karşısında gibi göstermeye, kimi bizi Suriye'yi işgalle suçlamaya çalışıyor. Derhal altyapısı ile eğitimi ile ayağa kaldırdığımız Rai, Cerablus, El Bab arasındaki alana 100 bine yakın kardeşimiz geri dönüp normal hayatını sürdürmeye başladı. Afrin'de de aynı şey olacak. Önce teröristlerin kökünü kurutacağız, daha sonra da orayı yaşanabilir hale getireceğiz. Kimin için 3.5 milyon benim ülkemde yaşamış Suriyeli kardeşlerim için.

DAEŞ'LE BİRLİKTE ÇALIŞIYORLAR, BUNLARIN BİRBİRİNDEN FARKI YOK

Biz doğrusu kimin nerede durduğunu gayet iyi biliyoruz. DEAŞ bahanesi ile Afrin'i terör koridoruna ayrılmak isteyenler DEAŞ'la birlikte açık şekilde savaşıyorlar. Bunların birbirinden farkı değil. Al PYD'yi, YPG'yi vur DEAŞ'a. Hiç birbirinden farkı değil. O da terörist, o da terörist. Bir madalyonun iki yüzü gibi. Her iki örgütün de ipini elinde tutanlar işlerine geldiğinde birini, işlerine geldiğinde ötekini uzatıyor. 

ALMANYA'YA TEPKİ: BU NASIL HUKUK?

Biz bu DEAŞ belasını böylece ya da böyle kendimizden uzaktan tutarız fakat benzer şeyi yıllardır bizim mücadelemizi alıkoymak için ellerinden gelen her şeyi yapan diğer ülkeler yapabilir mi? Bizim kimlik bilgilerini verdiğimiz teröristleri bile yoklama aşağıda tutmayı beceremeyip kanlı eylemlerle maruz kalmışlardır. Fazla daha kanlı teröristlerle muhatap olduklarında neler yapabileceğini göreceğiz. Yolcularımız Almanya'dan Türkiye'ye dönüş yapıyorlar, PKK terör örgütü havalimanında tekme tokat, ellerindeki sopalarla dövmeye yöneliyorlar ve Alman polisi izliyor. Böyle güvenlik olabilir mi? Senin en güvenliği olduğun yer havalimanı. Nereye dek? Nasıl olacak bu? Söylediğimiz zaman da, "olmuyor ha, içten değil ha" Biz bu gördüklerimize sessiz mi kalalım? Bu nasıl hukuk? Yol güvenliği yoksa sen nasıl devletsin, sormazlar mı? Kusura bakmayın, biz bu gerçekleri de söyleyeceğiz. 

BUNLAR BARBAR, HIRSIZ, IRZ DÜŞMANI

Kobani'de Ayn el Arab'da, hükümetimize sığınan yüz binlerce kardeşimiz bölge DEAŞ'tan temizlenmesine rağmen evlerine geri dönmüyor. Çünkü, olur ya görünüşe göre DEAŞ gitti ama oraya bir diğer terör örgütü çöreklendi. Bunlar kaba, katil, hırsız, ırz düşmanı. Bunlar postmodern haçlı seferinin yeni işbirlikçileri. Biz Afrin'de gerçekten bütün insanlığın düşmanı bir zihniyetle de uğraş ediyoruz. Alev altındaki sivillerin tahliyesini engelleyen, canlı kalkan olarak kullanan bu zihniyet, çukur eylemlerinde de karşımıza çıkmıştı. Biz 13-15 yaşındaki çocukları, ihtiyar kadınları ellerine tabanca tutuşturarak fotoğraflar yayınlayan bir örgütü tepelemeye çalışıyoruz.

NIÇIN ZEYTİN DALI ADI VERİLDİ?

Zeytin Dalı operasyonu. Zeytin bizim inancımızda çok kutludur. Bu bununla birlikte özgürlüklerin müjdecisidir. Biz de bu zeytin dalı olarak bunu kullanırken dedik oysa, toparlayalım, kucaklayalım ve böyle bir özgür adımını attık. Biz Zeytin Dalı operasyonu ile bölgemiz üstünde farklı emelleri olan güçlerin derenin taşı ile kuşunu dövme oyununu bir kere daha bozmuş olduk. Münbiç'ten başlayarak sınırlarımız baştan başa bu oyunu boza boza devam edecek, bölgemizi tamamen temizleyeceğiz. 

OBAMA BİZİ ALDATTI

Obama döneminde bizim dahası zeytinlik harekatı var. Obama orada bizi aldattı. O harekat Münbiç'i teröristlerden temizleme harekatıydı. Sözünde durmadı. Biz üzerimize düşeni yaptık ama onlar yapmadılar. Biz buradaki teröristleri Fırat'ın doğusuna süreceğiz dediler. Münbiç yüzde 95 ile Araplarındır. Orada Kürt yoktur. Sözlerinde durmadılar, hesap başkaydı. Orada yeniden bir terör devleti oluşturmanın hesabıydı. Adını Kürt Devlet koyuyorlardı. Burada Kürt yok ama. Yüzde 95 Arap var. Oraya terör örgütünün mensuplarını yığıyorsun. Aynısını Kobani'de yaptılar, orada Ayn el Arap'dı. Aynı şekilde teröristleri yığdınız.

268 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK

Bunları söyleyince rahatsız oluyor beyler. Biz doğruyu tekrar söyleyeceğiz. Biz, bu adımları atarken kararlılıkla bu yolda yürümeye devam ederken her mücadelede de biliyoruz ama, bir bedeli vardır. Bunu göreceğiz. 2015 yılı temmuz ayından beri terörle mücadelede sınırlarımız içinde 1000'in üstünde şehit verdik. Zeytin Dalı operasyonunda şehitlerimiz, gazilerimiz var fakat bilhassa ÖSO ve bizim şehitlerimizle beraber 7-8 şehidmiz varsa karşısında taraftan da 268 kişi etkisiz ülkü getirildi.

SALONU AYAĞA KALDIRAN SÖZLER, AYAKTA ALKIŞLANDI

Bizim askerimiz, polisimiz, korucularımız, ÖSO'daki kardeşlerimiz şehadeti şereflerin en büyüğü olarak gördükleri için hemen hemen ölümün üstüne üzerine gidiyorlar. Bu sabahleyin askerlerimizle yapılan röportajlara baktığımızda 'biz Afrin'e düğüne gidiyoruz' diyorlar. Buna güvenmek banal, herkesin karı değil. Bizim Mehmetimizin yetişmeri böyle. Buradan Zeytin Dalı operasyonunda, daha önceki operasyonlarımızda, terörle mücadelede, 15 Temmuz'da verdiğimiz bütün şehitlerimize bir defa daha Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün güvenlik güçlerimizi Rabbim korusun diyorum. Ülkemiz bir asır önce uçurumun kenarına getirilmişti. Bu cendereden çıkmıştık. Cumhuriyet tarihimiz baştan başa bizi gizli bırakmadılar. Sosyal, siyasal fay hatlarını kullanarak bizi kendi içinde didişen bir ülke içinde tutmaya çalıştılar. PKK'ya karşısında nasıl birlik ve birliktelik içindeysek FETÖ'ye karşısında da beraber olarak bu süreci yıkımla aleyhinde karşıya kalmadan atlatabildik. Arkamızda yüreği ile cesareti ile koskoca bir ahali var. Aristokrat bir akına çıktığımız şu günlerde defalarca birlikte vatanımıza daha sıkı sahip çıkacağız. Askerimiz hudut boylarında ve sınır ötesinde, polisimiz ve jandarmamız yurdumuzun her köşesinde teröristle, hırsızla görevini en iyi şekilde yerine getiriyor. Biz Cumhurbaşkanı olarak kendi işimize dört elle sarılacağız. Muhtarlar olarak siz kendi işinize dört elle sarılacaksınız. 

Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.