banner62

Minibüste buldu, Özbek turistlere teslim etti

PAYLAŞ Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş WhatsApp'ta Paylaş KAYNAK İHA İLAVE EDİLME 21 Ocak 2018, 11:17 AKTÜELLEME 21 Ocak 2018, 11:20 Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir talebe, bindiği minibüste bulduğu içinde 10 bin TL kıymetinde dolar ve euro ola.

Minibüste buldu, Özbek turistlere teslim etti
banner57

PAYLAŞ
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş WhatsApp'ta Paylaş
KAYNAK
İHA
İLAVE EDİLME
21 Ocak 2018, 11:17
AKTÜELLEME
21 Ocak 2018, 11:20

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir talebe, bindiği minibüste bulduğu içinde 10 bin TL kıymetinde dolar ve euro olan cüzdanı polisin taşıtıyla sahibi Özbek turistlere teslim etti.

Antalya'nın Manavgat ilçesinden otogara gitmek üzere minibüse binen Altan Pakdil adlı talebe, oturduğu koltuğun önünde kırmızı bir bayan cüzdanı buldu. Cüzdana baktığında içerisinde yüklü ölçüde dolar ve euro olduğunu gören genç, otogara iner inmez soluğu polis noktasında aldı. Bu arada cüzdanlarını kaybeden Elena ve Park Deri adlı Özbek turistler, tatil yaptıkları Titreyengöl’deki Linda Resort Otel'e gelerek otel idaresine cüzdanlarını kaybettiklerini bildirdi. Otel vazifelisi ile beraber emniyete gelerek cüzdanlarını kaybettiklerini belirtmeleri üzerine otogar polisine yönlendirilen Özbek turistler, cüzdanlarına ve paralarına kavuştu. Polis noktasında Altan Pakdil ve vazifeli polis memurundan cüzdanlarını teslim alan Elena ve Park Deri adlı turistler, “Böyle bir vakayı yaşayacağımız ve cüzdanımızı bulan birisinin bize getireceğini söyleseler inanmazdık. Böyle bir hadise sanmıyorum ki dünyanın hiçbir yerinde yaşanmaz. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendisi misal bir tavır sergiledi” biçiminde konuştular.

Kendisinin yalnızca yurttaşlık vazifesini yerine getirdiğini belirten Altan Pakdil ise, “Minibüse bindiğimde ayağımız dibinde bir cüzdan vardı. Cüzdanı alıp açtığımda içerisinde dolar ve eurolar olduğunu gördüm. Paranın çok olması sebebiyle sürücü dahil kimseye güvenemedim. Cebime koydum ve polise geldim. Sahibi bulunduğu için mutluyum” dedi.

Özbek turistler, cüzdanlarını bulan gence almak istememesine karşın 100 dolar verdi.

YORUMLAR

Bir Yorum Yapın
Gönder
YAFTALAR
Haber7.com Yerel Haberler kısmında yer alan tam haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu kısımda yayınlanan tam haberlerin meşru muhattabı haberleri geçen ajanslardır.
Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 10:55
banner59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER