banner62

ABD'li sözcünün küstah çıkışına cevap!

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan  açıklamayla, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün son açıklamasına yanıt verildi.'SÜRECE YARDIMCI OLMAMAKTADIR' Büyükelçilik açıklamasında, "Türkiye, hukukun üstünlüğü ile yönetilen  demokratik b.

ABD'li sözcünün küstah çıkışına cevap!
banner57

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan  açıklamayla, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün son açıklamasına yanıt verildi.

'SÜRECE YARDIMCI OLMAMAKTADIR'

Büyükelçilik açıklamasında, "Türkiye, hukukun üstünlüğü ile yönetilen  demokratik bir ülkedir. Herkes bağımsız yargının kararlarına saygı göstermelidir.  Yargı süreçlerini etkilemeye yönelik girişimler sürece yardımcı olmamaktadır."  denildi.

ORTAGUS NE DEMİŞTİ?

Bakanlık Sözcüsü Ortagus, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  "Türkiye'de dün yapılan duruşmanın sonucu hayal kırıklığı oldu. Biz yanlış hiçbir  eyleme ilişkin muteber delil görmedik, fakat ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu  çalışanı Metin Topuz hapiste kalmaya devam edecek. Bir kez daha Türk yetkilileri  bu meseleyi hızlı, şeffaf ve adil bir şekilde çözüme kavuşturmaları konusunda  teşvik ediyoruz." ifadelerini kullanmıştı. 

 

 

banner59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER