banner62

Akşener'den YSK'nın İstanbul kararı öncesi skandal çıkış! Son hamle...

Haber 7 Akşener grup toplantısında yaptığı konuşmada, YSK'nın partilerin itirazlarını dikkate alarak rutin hukuki süreci işletmesine sert çıkarak bu sürece müdahale olarak algılanacak ifadeler kullandı. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İstanbul seçimleri ile ilgili nihai kar.

Akşener'den YSK'nın İstanbul kararı öncesi skandal çıkış! Son hamle...
banner57

Haber 7

Akşener grup toplantısında yaptığı konuşmada, YSK'nın partilerin itirazlarını dikkate alarak rutin hukuki süreci işletmesine sert çıkarak bu sürece müdahale olarak algılanacak ifadeler kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İstanbul seçimleri ile ilgili nihai kararın çıkmasına az bir süre kala YSK'nın kararını etkilemeye yönelik açıklamalarda bulundu. 

RUTİN SÜRECE 'KUMPAS' DEDİ

Akşener, İstanbul seçimleri ile ilgili devam eden sürecin "milli iradeye bir kumpas" denemesi olduğunu olası bir iptal kararını milletin asla kabul etmeyeceğini ifade etti.

 

 

YSK'nın kararını etkilemeye dönük söylemleri dikkat çeken Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan ifadeler de kullandı. Meral Akşener açıklamaları özetle şöyleydi;

"Tekrar tekrar sayımlarla ve iptal çabaları ile devam eden bu süreç açıkça söylüyorum milli iradeye bir kumpas denemesidir. Ülkemize ve milletimize bu kötülüğü yapmayın. İstanbul seçimlerine demokrasi ve hukuk dışı bir müdahale yalnızca Millet İttifakına oy vermiş vatandaşlarımızı değil Cumhur İttifakına oy vermiş vatandaşlarımızı da rencide eder. İradesini beyan etmiş milletimizin tamamını rencide eder. 

 

 

Bu tür bir oyun size verilen oyları da gayrimeşru kılar. Tekraren söylüyorum ülkemize ve milletimize bu kötülüğü yapmayın. O kulağınıza fısıldayanların sesine kulaklarınızı kapatın."

'MİLLETİMİZ BUNU ASLA KABUL ETMEZ'

"İktidarın başı bilmelidir ki atadığı hakimlerin aldıracağı bir iptal kararını milletimiz asla kabul etmez bununla da kalmaz ilk seçimde kendisini sandığa gömer. Bu süreç Türkiye'ye fazlası ile zarar vermiştir. Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir." 

banner59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER