banner62

Erdoğan'dan çocuk tecavüzü tepkisi! En ağır ceza geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında son günlerde Adana, Antalya ve Ankara'da yaşanan ve çocuklara tecavüz olaylarıyla ilgili konuştu. Adana'da bir düğünde 3 yaşında bir kız çocuğuna, Antalya'da ise babası tarafında 4.5 yaşındaki kız çocuğuna tecav.

Erdoğan'dan çocuk tecavüzü tepkisi! En ağır ceza geliyor
banner57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında son günlerde Adana, Antalya ve Ankara'da yaşanan ve çocuklara tecavüz olaylarıyla ilgili konuştu.

Adana'da bir düğünde 3 yaşında bir kız çocuğuna, Antalya'da ise babası tarafında 4.5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz tplumda adeta infiale neden oldu. Sosyal medyadan kampanyalar başlatıldı. Sanatçılar, siyasetçiler, sporcular ve toplumun her kesiminden insanlar adeta bu olaylar lanetler okudu. Sosyal medyada düzenelenen kampanyalarla bu suçu işleyenlere en ağır ceza verilmesi için hükümete çağrılar yapıldı. Kampanyalar karşılık buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında konuya değidi ve bu konuya asla göz yumamayız. Gerekli tedbirler alınıp yasal düzenlemeler derhal hayata geçilecek ve bunlar en ağır şekilde cezalandırılacak dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

BU DURUMA GÖZ YUMAMAYIZ

Son günlerde ardı ardına karşımıza çıkan çocuklara yönelik alçakça saldırılarla ilgili haberler bizi sorumluluklarımızla ilgili düşünmeye, sigaya çekmeye itti.

Kimyasal hadım nedir? Hadım edilen cinsel ilişkiye girebilir mi?

Çocuklarla ilgili bu suçlar istismar değil alenen izmihlaldir. Toplumumuzu çöküşe götürecek bir alçaklıktır. Böyle bir duruma kesinlikle kayıtsız kalamayız. Göz yumamayız. Bakanlar Kurulu toplantımızda bu konuyu etraflıca ele aldık.

6 BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Dün Beştepe’de başkanlığımda toplanan Bakanlar Kurulu’nda bu meseleyi detaylı olarak ele aldık. Gerek kanunların kendilerinde, gerek uygulamadaki boşlukların giderilmesi, gerek ailelerde ve okullardaki eğitimdeki boşlukların hızla giderilmesi için çalışma başlatıldı. Görevlendirilen 6 bakan arkadaşımız hazırlayacakları raporu sunacaklar.

EN AĞIR CEZA VERİLECEK

Ardından hızlıca harekete geçilecek. Burada caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyideler neyse bu müeyyideler de alınacaktır. Bu tür konuların beklemeye uzatmaya yeri yoktur. Mesela bu tür suçları işleyenlerin infaz sistemindeki tüm indirimlerin dışında tutulması da şarttır. Milletimizin gözünde bir çocuğun ruhunda bedeninde açılan yaralar bir insanı taammüden öldürmekle aynıdır. Dolayısıyla bu suçlara verilen cezalar da bu hissiyata uygun olmalıdır.

Demet Akalın'ın paylaştığı tecavüz olayı kan dondurdu

4 yaşındaki kız tecavüze etmişti! Çileden çıkaran haber

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 12:06
banner59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER