banner62

Halk Askerin Boğazını Kesti mi?

15 Temmuz Paralel örgütün TSK içindeki yapılanmasına bağlı askerlerin gerçekleştirmek istediği darbe esnasında halk tarafından kafasının kesildiği iddia edilen görüntüler ile algı operasyonu yapıldı.

Halk Askerin Boğazını Kesti mi?
banner57

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Amerika'dan yönetilen başında Fethullah Gülen'in bulunduğu Paralel örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki yapılanmasına bağlı bir takım vatan haini askerlerin gerçekleştirmek istediği kalkışma esnasında vatan sever halk tarafından kafasının kesildiği iddia edilen görüntüler ile algı operasyonu yapıldı.

14 Haziran 2006 tarihinde Van'da yaşanan kazada şehit olan Askerin görüntülerini kullanarak alğı operasyonu yapanların bu oyunu bir çok dikkatsiz kullanıcının paylaşımı ile gerçekmiş gibi gösterilsede olayın tamamı ile bölücü terör örğütü Fetö ve yandaşlarının bir oyunu ortaya çıktı.

Gerçek olay CNN ve tüm medayada yayınlanmıştır, fakat Sözcü gazetesinde yer alan haberin tamamen alğı olduğu görülmektedir.Sosyal medyada kafa kesme görüntüleri izlendiği iddiası ise olay günü bir vatandaşın elinde kılıç benzeri bıcakla askerin omuz ve bacak bölgelerine vurmasından ibaret olmakla beraber bu konuda gerek darbeci asker gerek o şahıs hakkında gerekenin hukuk çerçevesinde yapılması gerekmektedir.

Bir başka alğı operasyonu ise bu görsellerden umduğunu bulamayan çevreler tarafından yapıldı,Yaralı askeri hastaneye taşıyan vatandaşlar sırf sakallı diye alğı yapılırken görüntüdeki vatandaş Ali Nuri Türkoğlun'dan  açıklama geldi. İlgili paylaşım şöyle oldu.
Bir başka algı ise 2013 yılında Suriyede yaşanan bir olay idi, işte kendi halkını öldürenleri temiz göstermek adına Suriyedeki görüntüleri Türkiye'de olmuş gibi gösteren haber.
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 07:57

Murat

banner59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzo
Muzo - 2 yıl Önce

O ilk haber yalan ama sizin söylediğiniz yalan çünkü o günün cantürk haber sitesine girdim baktım. Tarih aynı haber aynı ama öyle bir fotoğraf yok yani gerçekten köprüde çekilmiş bir fotoğraf nitekim videolarida çıktı bir yalana alet oluyorsunuz sizde algı operasyonu yapıyorlar sizde katılıyorsunuz böyle gazetecilik olmaz . Araştırıp kaynağım doğruluğundan emin olup paylaşmak lazım

SIRADAKİ HABER