banner62

Kimyasal hadım mı geliyor? Hükümetten flaş açıklama

Son günlerde giderek artan çocuklara yönelik istismar haberleri Hükümeti harekete geçirdi.

Kimyasal hadım mı geliyor? Hükümetten flaş açıklama
banner57

Son günlerde giderek artan çocuklara yönelik istismar haberleri Hükümeti harekete geçirdi. Son Bakanlar Kurulu toplantısında çocuk istismarına yönelik bir komisyon kurulmasına karar verilmişti. Bugün ise son dakika gelişmesini Bakan Gül duyurdu. Bakan, çocukları cinsel yönden istismar eden suçlular için kimyasal hadım cezasının gündemde olduğunu açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise bugünkü yaptığı açıklamada komisyonda hadım dahil her şeyin görüşüleceğini ifade etti. 

6 BAKAN GÖREV ALIYOR: Dünkü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bozdağ, çocuk istismarına karşı komisyon kurulduğunu belirterek "6 Bakandan oluşan komisyon kuruldu. Amaç çocukların daha etkin korunması olacaktır. Her türlü ahlaksızlığa karşı, her türlü saldırıya karşı çocuklarımızı korumak hepimizin vazifesidir. Öncelikle de hükümetimizin, güvenlik güçlerimizin ve devlet kurumlarının başta gelen vazifesidir." demişti.

KOMİSYON KARAR VERECEK: Kimyasal hadım cezasının bakanlardan oluşan bu komisyonda gündeme geleceği ifade ediliyor. Kimyasal hadım cezasının uygulanıp uygulanmayacağı ise önümüzdeki günlerde netli kazanacak.

Kimyasal hadım nedir? Hadım edilen cinsel ilişkiye girebilir mi?

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 11:03
banner59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER