banner62

Ruhani'den Erdoğan'a ABD'yi çıldırtacak öneri!

Esad'ın Afrin gireceği iddiası sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ve Ruhani'yle telefonda görüştü.

Ruhani'den Erdoğan'a ABD'yi çıldırtacak öneri!
banner57

Esad'ın Afrin gireceği iddiası sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ve Ruhani'yle telefonda görüştü. Erdooğan ve Ruhani arasındaki görüşmede, başta Afrin ve İdlib olmak üzere Suriye meselesindeki son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, terör unsurlarına karşı verilen mücadelede işbirliğinin önemi vurgulandı.

İki lider, Suriye meselesine çözüm bulmaya yönelik çabalar çerçevesinde Astana süreci ve Soçi Kongresi'ne de değindiler.

İRAN HALKINA TAZİYELERİNİ İLETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme vesilesiyle, İran'da yolcu uçağının düşmesi neticesinde hayatını kaybedenler için Ruhani'nin şahsında tüm İran halkına taziyelerini de iletti.

ASTANA VUR SOÇİ GÖRÜŞMELERİ UMUT VERİCİ

İran Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Ruhani, Suriye sorunun çözümüne yönelik Astana ve Soçi görüşmelerinin umut verici olduğunu söyleyerek bunun devam etmesini istedi.

Bölgedeki terörizmle mücadele, Suriye'yi terör unsurlarından arındırma ve bölücü hareketler konusunda İran ve Türkiye aynı düşünceyi taşıdığını dile getiren Ruhani, "Tüm Suriyeli mültecilerin ülkelerine geri dönmesi için bir an önce bu ülkede huzur ve istikrar sağlanmalı" diye konuştu.

"ABD'NİN PLANLARINI BOZALIM"

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde ABD'nin bölge politikasını eleştirerek, "Bölgede bazıları bölme ve kukla devletler kurma çabası içinde. Çok yönlü işbirliğimizi arttırarak bunun önüne geçmeliyiz" dedi.

Esed'in Afrin hamlesi sonrası Erdoğan'dan kritik görüşme

İran'dan görülmemiş tehdit: Füzeleri İsrail'e kilitlendi!

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 07:54
banner59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER