banner62

Tarım Bakanlığı 300 damızlık koyun alma şartları neler?

Tarım Bakanlığı 300 damzılık koyunun çiftçi ailelere verileceğini damızlık koyun alan aileler için ayrıca asgari ücret ödemesi de yapılacağının müjdesinin vermesinin ardından akıllara şu sorular geldi;Peki kimler Tarım Bakanlığı'nın vereceği 300 damızlık koyunu alabilc.

Tarım Bakanlığı 300 damızlık koyun alma şartları neler?
banner57

Tarım Bakanlığı 300 damzılık koyunun çiftçi ailelere verileceğini damızlık koyun alan aileler için ayrıca asgari ücret ödemesi de yapılacağının müjdesinin vermesinin ardından akıllara şu sorular geldi;Peki kimler Tarım Bakanlığı'nın vereceği 300 damızlık koyunu alabilcek, damızlık koyun alma başvurusu nasıl yapılır, 300 damızlık koyun için Tarım Bakanlığı'na ödeme yapılacak mı işte merak edilenler...

TARIM BAKANLIĞI DAMIZLIK KOYUN BAŞVURUSU: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından daha öncede yapılan açıklamada ailelere hayvancılık konusunda destek olunacağı açıklanmıştı. Köyden kente göçü önlemek adına hayvancılık için verilecek desteğin de detayları ortaya çıkıyor.

Tarım Bakanı Fakıbaba, her aileye verilecek küçükbaş hayvan sayısına dair detayları açıkladı.

Çiftçi ailelere 300'er adet damızlık koyun verileceği belirtildi. Damızlık koyun alan aileler için ayrıca asgari ücret ödemesi de yapılacak. Sigortası da yapılacak olan çalışma ile ilgili olarak başvurular Tarım Bakanlığı tarafından başlayınca sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.300 damızlık koyun alma şartları nelerdir? Her aileye verilecek damızlık koyun ile ilgili olarak çiftçilerden sadece arazinin tapusu ipotek altına alınacak. Başvuru şartları ile ilgili olarak çok zorlayıcı veya farklı hüküm olmayacak. Ailenin köyde çiftçi olması yeterli.300 damızlık koyun haricinde ne destek verilecek? Çiftçi ailelere 300’er damızlık koyunun yanı sıra sigorta ve maaş desteği de verilecek. Ayrıca veterinerlik hizmetleri de sağlanacak. Yem ve ilaç desteği de sağlanacak

YAVRULAR BÜYÜYÜNCE NE OLACAK? Doğacak yavrular da çiftçinin olacak. Geri ödemeler ise 300 tane yavrunun doğması ile başlayacak. Doğan yavrular erişkin olup satışı yapılınca ister ödeme yapıp borcundan düşülecek isterse erkekler kesime gönderilecek. Fiyat garantisi de olacağından çiftçi zarar etmeyecek.Şehirde asgari ücretle zor şartlarda çalışacağına köyünde çiftçilik yaparak hem maaşını alacak hem de işinin patronu olacak diyen Fakıbaba köyden kente göçün engelleneceğini hedefledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 07:45
banner59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azmi
Azmi - 1 yıl Önce

Şartlar ney acaba çiftçilik belgesi gerekiyormuş acaba

SIRADAKİ HABER