banner62

Uslanmaz dede! Evlendiği 2 Suriyeli kadın da dolandırdı

GAZİANTEP'in Oğuzeli ilçesinde yaşayan 64 yaşındaki Mehmet Ceylan, evlenme vaadiyle tanıştırıldığı 2 Suriyeli kadın tarafından da terk edilince "dolandırıldım" diyerek jandarmaya koştu.  İLK KADINA 5 BİN LİRA BAŞLIK: Mehmet Ceylan, bazı tanıdıklarının aracılığı ile .

Uslanmaz dede! Evlendiği 2 Suriyeli kadın da dolandırdı
banner57

GAZİANTEP'in Oğuzeli ilçesinde yaşayan 64 yaşındaki Mehmet Ceylan, evlenme vaadiyle tanıştırıldığı 2 Suriyeli kadın tarafından da terk edilince "dolandırıldım" diyerek jandarmaya koştu. 

İLK KADINA 5 BİN LİRA BAŞLIK: Mehmet Ceylan, bazı tanıdıklarının aracılığı ile ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli N.N sahte isimli bir bayan ile tanıştırıldı. Ceylan, yakınlarının talep ettiği 5 bin lirayı ödedikten sonra dini nikah kıyarak Suriyeli kadını evine getirdiği ve kadının yaklaşık bir ay sonra kendisinden ayrılmak istediğini söyleyerek gittiğini kaydetti.

USLANMADI İKİNCİYE 6 BİN 500 LİRA VERDİ: Evlenmek isteyen Mehmet Ceylan, başka bir tanıdığı aracılığıyla N.C sahte isimli başka bir Suriyeli kadın ile tanıştı. Bu kadın için ise 6 bin 500 TL yakınlarına para verdi. İkinci Suriyeli kadının da 20 gün sonra kendisini terk etti. Ceylan yaşadıklarını şöyle anlattı: 

'GEL OTELE, VER PARAYI, GÖR' DİYORLAR: "İkinci Suriyeli kadın için yakınlarının talep ettiği 6 bin 500 lirayı ödedim. Daha sonra köye geldik imam da bize nikah kıydı. O da 20 gün yanımda kaldı. Daha sonra ise 'ben gitmek istiyorum' dedi ve gitti. Sonradan öğrendim ki bunlar dolandırıcılık yapıyorlarmış. Yakınları da kadına fuhuş yaptırıyorlarmış. Şimdi ise görmek istiyorsan gel otelde gör diyorlar..."

50 KOYUNUM GİTTİ: Ceylan her iki kadın ve yakınları hakkında Oğuzeli Jandarma Komutanlığı'na giderek, şikayetçi olduğunu belirterek, "50 koyunum gitti. Kadınlardan ve yakınlarından şikayetçi oldum. Onları mahkemeye verdim. Ya paramı verecekler ya da cezalarını çekecekler" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 14:41
banner59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER